1.GÜN :  İSTANBUL -­ NAPOLİ – ROMA Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09:00’te yetkililerimizle buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben THY/Pegasus Havayolları ile saat 11:25’te Napoli’ye hareket. Napoli’ye varış ve şehir turu ; 16. yüzyılda yapılmış olan Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerinin yapılmış olduğu San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto Galerisi, […]
Tur tipi: Belirli Tarih Üzerine
Insanların azami sayısı: Sınırsız
Lokasyon: İtalya
Oran:

Tur Programı

1.GÜN : İSTANBUL -­ NAPOLİ - ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09:00'te yetkililerimizle buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben THY/Pegasus Havayolları ile saat 11:25'te Napoli'ye hareket. Napoli'ye varış ve şehir turu ; 16. yüzyılda yapılmış olan Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerinin yapılmış olduğu San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto Galerisi, San Francesko Di Paola Kilisesi ve Napoli Limanı. Pompei turuna katılma imkanı (Ekstra). Roma'ya varış. Otelde konaklama.

2.GÜN : ROMA

Kahvaltı. Tam gün Roma şehir turu ; Colloseum, Forum Meydanı, İspanyol Meydanı, Aşk Çeşmesi, heykelleri ve çeşmeleriyle ünlü Nova Meydanı, Vatikan, San Pietro Meydanı, Sen Piyer Kilisesi, Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun eserleri. Otele varış ve konaklama.

3.GÜN : ROMA

Kahvaltı ve serbest zaman. Göller Bölgesi ve outlet center gezisi (Ekstra) ; Roma'nın güneyindeki volkanik göller bölgesinde, papanın yazlık sarayının da bulunduğu Gondolfo Köyü, fotograf molası. Dağ çilekleri ve çeşmelerinden akan maden sularıyla ünlü, Anthony Quinn'in Kasabanın Sırrı filminin de çekimlerinin yapıldığı Nemi Köyü. İtalya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Castelli Romani Outlet Center de alışveriş imkanı. Otele dönüş ve konaklama.

4.GÜN : FLORANSA

Kahvaltı. Floransa'ya hareket. Floransa gezisi ; Michelangelo Tepesi, Ponte Vecchio Köprüsü, Signoria Katedrali, Vaftizhane, Cumhuriyet Meydanı, Battista Katedrali. Otelde konaklama.

5.GÜN : FLORANSA

Kahvaltı ve serbest zaman , şehir gezisi ve alışveriş imkanı. Toskana bölgesinin üç incisinden Siena-Pisa-San Gimingnano turu (Ekstra) ; iniş-çıkış ve dar sokaklarıyla ünlü Siena, dünyaca ünlü Pisa ve eğri çan kulesi, ortaçağın New York'u olarak bilinen ve kuleleri ile ünlü San Gimingnano. Otele dönüş ve konaklama.

6.GÜN : VENEDİK

Kahvaltı. Venedik'e hareket. Tronchetto Limanından vaporettolarla (teknelerle) Venedik gezisi ; San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Çan ve Saat Kulesi, Dükler Sarayı ve Grand Kanal. Arzu edenler gondolla gezebilirler. Otelde konaklama.

7.GÜN : VENEDİK

Kahvaltı ve serbest zaman, şehir gezisi ve alışveriş imkanı. Verona-Garda Gölü gezisi (Ekstra) ; Venedik Düklüğünün yönetim sarayı, pazar yeri olarak kullanılan Erba Meydanı, Verona Alışveriş Merkezi, Dante'nin sürgünde yaşadığı saray, Romeo ve Jüliet'in doğdukları ev, öğle yemeği için serbest zaman. Sirmione'ye hareket. Garda Gölü ve Sirmione Köyü. Venedik'e dönüş ve otelde konaklama.

8.GÜN : VENEDİK - MİLANO - İSTANBUL

Kahvaltı. Rehberin belirleyeceği saatte otelden ayrılış ve Milano'ya hareket. Milano'da alışveriş için serbest zaman. Havalimanına varış. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben THY/Pegasus Havayolları ile saat 15:00'te İstanbul’a hareket. İstanbul'dan Ankara'ya dönüş.
NOT : Yeterli sayıya ulaşılması durumunda turumuz Ankara çıkışlı-dönüşlü yapılacaktır.

EKSTRA TURLAR

GÖLLER BÖLGESİ - OUTLET CENTER TURU , 45 Euro

NAPOLI - POMPEI TURU , 70 Euro

SİENA - PİSA - SAN GİMİNGNANO TURU, 85 Euro

VERONA - GARDA TURU, 55 Euro

Toplam ekstra tur ücreti : 255 €
İndirimli ekstra tur ücreti : 155 €

EK BİLGİLER

Seyri Alem Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. Seyri Alem Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Seyri Alem Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Seyri Alem Turizm, konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için, en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgelerin getirilmesi gerekmektedir. Hususi pasaport (Yeşil pasaport)a vize uygulanmamaktadır.
Tura Dahil Hizmetler

THY/Pegasus Havayolları ile İstanbul - Napoli gidiş, Milano - İstanbul dönüş uçak bileti
Seçilen otellerde 7 gece, oda kahvaltı konaklama. (*)
Havaalanı - otel - havaalanı ve şehirler arası transferler (İtalya)
Panoramik Napoli, Roma, Floransa, Venedik, Torino ve Milano şehir turları
Havaalanı (150 €) vergileri, Havalimanı yer hizmetleri
Profesyonel rehberlik hizmeti(Türkçe)
* 3 gece Roma

* 2 gece Floransa

* 2 gece Venedik


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

İtalya vize ücreti, 110 Euro (Yeşil pasaporta vize yoktur.)
Yurt dışı çıkış harcı 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
Ekstra turlar, müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Öğle ve akşam yemekleri, otel ekstraları (2-3 Euro)
Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
Venedik'te vaporetto ücreti
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1.000 Euro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Yorumları

Yorum Yok

Yorum Yaz

  • Organizasyon
  • Tur özellikleri
  • Hizmetler
  • Eğlence

SON DAKİKA FIRSATLARI!